שיעורי גיטרה – השיעור הראשון
5 (100%) 1 vote

כאשר לומדים לנגן על גיטרה, מעבר לשיעורים הבסיסיים אשר מקנים את ההבנה הכללית לגבי קצב ומוזיקה ואת היסודות של הנגינה עצמה, ישנם שיעורים יעודים אשר מקנים לתלמיד יכולות ספציפיות אשר מפתחות את רמת הנגינה ומאפשרות לו להרחיב את היריעה בתחום. סוג השיעור בתהליך הלמידה, נקבע על פי קצב התקדמות התלמיד, הנטייה הטבעית שלו והשאיפה המוזיקלית שלו. תלמיד אשר רכש מיומנויות בסיסיות והגיע לרמה מסוימת בנגינה, יוכל לבחור למשל בשיעור פריטות וכדומה. במאמר זה נתמקד דווקא בשיעור הראשון ללימודי הגיטרה, אשר לרוב יהיה זהה בכל מסגרת בה תבחרו ללמוד.

שיעורי גיטרה – מה בעצם לומדים בשיעור הראשון?

לימוד נגינה הוא אינו לימוד עיוני במהותו, אך ישנם מושגי יסוד וידע תיאורטי מסוים אשר אתם נדרשים לדעת על מנת לפתח יכולת נגינה טובה והבנה מוזיקלית, הנה כמה מן הנושאים אשר לרוב נלמדים במסגרת שיעורי גיטרה ראשונים:

  • רקע: בהתחלה רק לומדים להבין את הכלי עצמו, לרוב יתקיים תדרוך קצר הכולל הסבר כללי על הגיטרה, המבנה, הדרך בה היא מפיקה צליל, קצת היסטוריה והסבר על הסוגים השונים של הגיטרות.
שיעור גיטרה
    • יסודות: דבר טכני ראשון אשר נדרש על מנת להתחיל לנגן הוא מציאת היציבה הנכונה לנגינה. יציבה כוללת ישיבה במנח הגוף המדויק ביותר, מיקום של כף היד אשר פורטת באופן אופטימלי, כאשר יש הבדל בין נגינה עם האצבעות לנגינה בעזרת מפרט, מיקום והחזקה של צוואר הגיטרה עם אקורדים, פריטה ואצבעות תומכות. בנוסף, יהיה הסבר לגבי שמות המיתרים, מהמיתר בעל הצליל הגבוה – הוא הדק מבניהם עד למיתר בעל צליל הבס הנמוך – הוא המיתר העבה ביותר ולבסוף מבוא לכיוון הגיטרה.
    • אקורדים ופריטות: זה השלב הכיפי לו כולם מחכים – כאן כבר ממש מתחילים לנגן. לומדים אקורדים בסיסיים כמו למשל A, C, D, E G אקורדים אלה מרכיבים שירים רבים לתרגול, ואם קצב ההתקדמות שלכם מהיר, אפשר אפילו להתחיל ללמוד אקורדים שמצריכים פעולת אצבעות מורכבת יותר כמו למשל “גשר” ליצירת האקורד F וכולי. כמו כן, לומדים פריטות ראשוניות ואיך יש ללחוץ נכון בקרוב לשריגי הגיטרה, על מנת להפיק צליל ברור וחד.
    • מעברים ומקצב בסיסי: לומדים לנגן שירים שהם יותר בסיסיים ופשוטים, כאשר תוך כדי תרגול מבינים איך קוראים אקורדים, מקצב בסיסי ביותר ואיך מבצעים מעבר בין אקורדים באופן חלק ונעים לאוזן. נרחיב ידע הבסיסי אתו התחלנו ואולי עוד כמה הסברים על סוגי אקורדים.

    את החומר שנלמד בשיעור מומלץ מאוד לתרגל כמה שיותר לקראת השיעור השני, כאשר בשלבים מתקדמים יותר אפשר לשלב גם שיעורי גיטרה עם תיאוריה מוזיקלית. הכוללים גם לימוד תווים ומגוון מונחים מקצועיים. באופן עקרוני, בלימודי גיטרה, ברגע שרוכשים את היסודות בצורה ראויה, ניתן להמשיך ולפתח את יכולות הנגינה באופן עצמאי ללא עזרת מורה. בהצלחה!

עוד טיפים ומדריכים בשבילכם

דרוש מורה לגיטרה

דרוש מורה פרטי לגיטרה

דרוש מורה פרטי לגיטרה5 (100%) 1 vote כאשר מחליטים ללמוד לנגן בגיטרה, יש צורך לחפש מורה פרטי לגיטרה מקצועי על מנת להגדיל את הסיכויים ללמוד

קרא עוד »
לימוד גיטרה באינטרנט

לימוד גיטרה באינטרנט

לימוד גיטרה באינטרנט5 (100%) 1 vote ידוע לכל כי המהפכה שעלייתה של רשת האינטרנט יצרה בחיינו, הובילה לדבר עיקרי אחד – נגישות לידע עבור כולם.

קרא עוד »
לימוד גיטרה לילדים

לימוד גיטרה לילדים

לימוד גיטרה לילדים5 (100%) 1 vote במידה והילד שלכם מבקש ללמוד ולחוות שיעורי גיטרה, זה הזמן לחשוב על החלטה זו. לימוד גיטרה לילדים בעל יתרונות

קרא עוד »

כתיבת תגובה

היו חברתיים! שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

קופון הנחה!

אל תפספס את זה

20% הנחה

ההנחה היא על שיעורי הגיטרה.
יש להדפיס ולהביא לשיעור

רוצה ללמוד לנגן גיטרה? מחפש את המורה הפרטי הנכון?

הפסק לחפש! השאר פרטים ונדבר ממש בקרוב..