מהם התווים לגיטרה ?

מהם התווים לגיטרה באמת? הבחירה ללמוד לנגן גיטרה יכולה בהחלט להעניק לנו הרגשה של סיפוק ואושר רב. יש לדעת שלימודי גיטרה אינם לימודים קשים, אך חשוב להקדיש עבורם זמן. הדרך הכי זולה והכי טובה ללמוד לנגן על גיטרה הינה לבצע זאת בזמן שנוח לכם, על ידי מורה מקצועי או דרך שיעורים באינטרנט. לימודים דרך הרשת יכולים להיות מעולים, אך יש לדעת שלימודים אלה אינם מחליפים מורה בעל ידע וניסיון רב בניגון גיטרה. בנוסף לכך, כאשר אנו מתחילים לנגן בגיטרה, מומלץ לעשות זאת בקצב הנכון ולנסות להקדיש את הזמן הפנוי שלכם עבור לימוד זה. לדוגמא, ניתן להתחיל את הלימודים כל יום במשך עשר דקות או יותר, על מנת לשפר את הרמה שלכם.

אחד הדברים הראשונים שלומדים בניגון גיטרה הינו לימוד תווים לגיטרה. מאמר זה מתייחס לתווים הרבים הקיימים בתחום הגיטרה וכל פרטים נוספים עליהם.

לפי התו

התווים לגיטרה הם אותיות, רק במקום אותיות רגילות שמרכיבות מילה שאפשר להגות מהגרון והפה, מדובר בתווי מוזיקה שאפשר להפיק דרך כלי נגינה שונים. התווים הללו כוללים שני מרכיבים חשובים ועיקריים, משך הזמן של הצליל וגובה שלו.

מקובל לכתוב את התווים על מחברות עם משבצות או עם שורות, וכאן יש לכתוב את התווים על 5 קווים מקבילים. תווים אלו נכתבים בעיגולים על השורות והמקום על החמשה קובע את מה שמסמל הצליל, כלומר הגובה היחסי שלה. לדוגמא, כלל שהתו יסמל צליל גבוה, הינו יהיה ממקום גבוה.

קיימים שבעה צלילים טבעיים שהתווים מסמלים, והינם דו, רה, מי, פה, סול, לה וסי.

התווים מאפשרים למנגנים לדעת את משך הזמן של הצליל, מלבד הגובה שלו. לכן, נקבע שיטה על בסיס זוגי, כגון, שלם, חצי, רבע, שמינית ועוד. מדובר בניקוד המסביר כיצד להפיק את הצליל ולהגות מגינה, בדיוק כמו שהשפה  מסבירה לנו את להגות מילים כתובות. במהלך שיעורי גיטרה, אתם תלמדו כיצד להבין את ניקוד המהירות הנגינה, את מידת העוצמה שלה ועוד אלמנטים רבים.

לומדים מוסיקה
לומדים מוסיקה

עוד טיפים ומדריכים בשבילכם

מדוע חשוב ללמוד תווים לגיטרה ?

כאשר אנו לומדים לנגן על גיטרה, לימודי תווים הינו חלק בלתי נפרד בהתפתחות כגיטריסטים וכמוזיקאים. לכן, חשוב להתייחס אליהם בנפרד על מנת ללמוד את הלימוד המעשי של הנגינה.

המוזיקה הינה שפה שניתן ללמוד ולכתוב אותה על מנת לדעת לדבר אותה, או במילים אחרת, על מנת לנגן אותה. עם זאת, חשוב להבין שלימוד תווים לגיטרה לא מחייב ויש אפשרות ללמוד לנגן במהירות בלימוד תווים ורק לאחר מכן לנגן בגיטרה.

התווים מאפשרים להיכנס לעולם הניגון גיטרה, ואפשר לומר שתווים אלו הם השפה האוניברסלית המאפשר לכתוב ולקרוא, לתקשר בין מנגני גיטרה ולדעת בדיוק איך לנגן בין אם מדובר בשירים עכשוויים או שירים ומנגינות מגדולי המלחינים של ההיסטוריה.

לימוד גיטרה למתחילים

תגובות של תלמידים לגיטרה

היו חברתיים! שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

קופון הנחה!

אל תפספס את זה

20% הנחה

ההנחה היא על שיעורי הגיטרה.
יש להדפיס ולהביא לשיעור

רוצה ללמוד לנגן גיטרה? מחפש את המורה הפרטי הנכון?

הפסק לחפש! השאר פרטים ונדבר ממש בקרוב..