כאמור, בחירה של מורה לגיטרה יכולה להשפיע על הלימוד עד לרמה כזו שאנשים מסוימים מתייאשים ומפסיקים. ישנם כמה אלמנטים חשובים בבחירת מורה בכלל, ובבחירת מורה לגיטרה בפרט, הנה כמה מן העיקריים שבהם:

מהם הדברים אשר כדאי לבדוק בעת בחירת מורה לגיטרה?

 • מקצועיות: האם מדובר במורה אשר זהו העיסוק העיקרי שלו או שמדובר במורה אשר זוהי הכנסה צדדית עבורו. לנושא יש משקל רב עבור התלמידים, הזמינות, הנגישות, וכל הגישה של המורה עשויות להשתנות בהתאם לפרמטר הזה.
 • וותק וניסיון: מספר השנים בהם עוסק המורה בלימוד גיטרה הוא לא בהכרח הגורם המשמעותי ביותר כמו הניסיון והיכולת שלו ללמד תלמידים בגילאים שונים עם רמת מסוגלות משתנה. מורה טוב צריך לדעת גם להתאים את עצמו אל התלמיד, וישנם מורים אשר מלמדים רק ילדים או רק מבוגרים ולכן צריך לוודא שלמורה שלכם יש את הניסיון המתאים עבורכם.
  • תחום התמחות: בנגינה על גיטרה ישנם אנשים אשר מתמחים בנגינה על גיטרה אקוסטית או חשמלית או שתיהן. אם יש לכם ניסיון כלשהו בנגינה על גיטרה ואתם מעוניינים ללמוד לנגן על גיטרה חשמלית למשל, מומלץ לבדוק כי המורה אכן מנוסה מספיק בנגינה על הכלי הזה.
  • הכשרה של המורה: למרות שלרוב, מורים לגיטרה לא עוברים הכשרה מיוחדת להוראת גיטרה, אלא מגיעים אל המקצוע מתוך ניסיון ואהבה לדבר, אך בכל זאת כדאי לשאול היכן המורה רכש את הכשרתו בנגינה, הדבר יכול להעיד על הסגנון שלו וכדומה.
   • קהילת תלמידים: מורה נגינה אשר מלמד מספר תלמידים, יכול לחבר ביניהם לשיעורים משותפים לפעמים, על מנת ללמוד כיצד להסתנכרן יחד בנגינה עם נגנים נוספים או אפילו עבור שיתופי פעולה מוזיקליים.
   • כימיה: כמו בכל מפגש עם כל אדם אחר, אם ישנה כימיה טובה ביניכם אז סביר להניח שגם הלמידה תהיה מהנה, קלה יותר ונינוחה. לימוד נגינה אמור להיות דבר מהנה ומוזיקה היא משהו שמחבר ומקרב ורצוי שזו תהיה האוויר בשיעורים.
   • מחיר: כמובן שנושא זה הוא בעל הכרעה משפעת, נסו למצוא מורה המתאים עבורכם כמה שיותר בתקציב שלכם, אך קחו בחשבון שמורה איכותי יתמחר את השיעורים שלו בהתאם.

   לסיכום, ישנם אלמנטים נוספים כמו מיקום גיאוגרפי וכדומה, אך אלו הנקודות העיקריות אשר כדאי לקחת בחשבון בבחירת מורה לגיטרה. בהצלחה!

איך לבחור נכון מורה לגיטרה?
איך לבחור נכון מורה לגיטרה?

עוד טיפים ומדריכים בשבילכם

דרוש מורה לגיטרה

דרוש מורה פרטי לגיטרה

כאשר מחליטים ללמוד לנגן בגיטרה, יש צורך לחפש מורה פרטי לגיטרה מקצועי על מנת להגדיל את הסיכויים ללמוד בצורה נכונה ויעילה. גיטרה היא כלי נגינה

קרא עוד »

תגובות של תלמידים לגיטרה

כתיבת תגובה

היו חברתיים! שתפו!