בשנים האחרונות לימודי מוסיקה הפכו לתחביב פופולרי, בגיל צעיר ומבוגר, בארץ ובעולם. ישנן הרבה מאוד סיבות להתחיל לנגן וללמוד מוסיקה. ובכן, מחקרים בתחום המוסיקה ובתחום מדע המוח, הראו שלימוד זה חשוב לבריאות, מעכב את הזקנה ומונע ממחלות נפש וגוף. לימודי מוסיקה נחשב לתחביב עם השפעה חיובית על המוח. כאשר אנו לומדים מוסיקה או לנגן בלי מוסיקה, קיים שילוב של גירויים המופעלים בו – זמנית, ולנגינה קיימת השפעה מבורכת על כל המערכות.

עם זאת, נשאלת שאלה אחת אשר התשובה אינה ברורה, האם אפשר ללמוד מוסיקה בכל גיל ? במאמר זה, נענה עליה ונברר כיצד לימודי מוסיקה תורמת לאדם מבחינת בריאותית.

באיזה גיל אפשר להתחיל ללמוד מוסיקה ?

תשובה זו יכולה להיות מסובכת מכוון שהיא חולקת על שתי דעות שונות. ראשית, אפשר להסביר שאם לא למדנו מוסיקה ולנגן על כלי מסוים בגיל צעיר, הסיכויים לעשות זאת בגיל מבוגר אפסיים. וגם אם כן, הלימוד עלול להיות קשה כך שמאט מבוגרים ממשיכים ללמוד מוסיקה. מצג שני, אפשר גם לומר שהסבר זה אינו נכון ולימוד מוסיקה מאפשר למבוגרים להתרגש ולחזור להיות ילד וכמובן להצליח לנגן על כלי מוסיקה.

אנשים מבוגרים אשר התחילו ללמוד מוסיקה יכולים להעיד על כך שבזכות לימוד זה, דברים נוספים חיוביים נפתחו להם בחייהם. בין אם מדובר מבחינת חברתית, זוגית, כלכלית, בריאותית או עסקית, לימודי מוסיקה מעניק מעבר מרק לימוד קצב ותווים. לימוד זה מאפשר להגדיל את רמת ביטחון עצמי, להכיר אנשים וסביבה חדשה, ליהנות מדברים הפשוטים של החיים, להשתחרר ולהיות גאה בעצמנו.

לומדים מוסיקה

עוד טיפים ומדריכים בשבילכם

מהם התווים לגיטרה arpeggio לומדים תווים ארפג'יו

לומדים תווים

על מנת ללמוד לנגן בעזרת תווים לגיטרה, יש לדעת קודם מהו תו מוזיקלי. ובכן, תו מוזיקלי הינו סימן גרפי המסמן צליל. תווים מוזיקליים משמשים על

קרא עוד »
  • אפשר לסכם כי ניתן ללמוד מוסיקה בכל גילאים, וגם אם לא נגעתם בשום כלי נגינה בילדות זה אף פעם לא מאוחר. בין אם אתם רוצים לרשום את ילדכם לשיעורי מוסיקה או אם אתם בעצמכם מעוניינים ללמוד בכל גיל, תכלו לעשות זאת וליהנות מכל מה שמסיקה תורמת לגוף ולנפש.

כיצד לימודי מוסיקה משפיעה על המוח שלנו ?

כפי שנאמר, לימודי מוסיקה מתאימים עבור כל אחד, מגיל מאוד צעיר ועד גיל מאוד מבוגר. בנוסף, לימוד זה תורם המון לגוף שלנו, לבריאות ובעיקר למוח של האדם. אז כיצד לימודי מוסיקה יכולה להשפיע לטובה על המוח שלנו ? ובכן, מהסיבה שכאשר אדם מבוגר ממשיך ללמוד מוסיקה וללמוד לנגן על כלי מסוים, הינו ממשיך לגרות את מערכת העצבים תוך שימור הפעילות של נפשו וגופו. לימוד זה יכול להאט את תהליך הזדקנות מהסיבה שהם מפעילים גירויים במוח ומעלים את רמת האנרגיה בגוף.

לימודי מוסיקה משפרים באופן משמעותי את מצב הרוח של כל אדם אשר מתחיל ללמוד לנגן בכלי ומנע מבעיות רפואיות של הגוף והנפש. אין סיבה לא להתחיל ללמוד מוסיקה, וזאת עבור כל הגילאים.

אז אל תחכו, ותיהנו מלימוד מוסיקה !  

תגובות של תלמידים לגיטרה

כתיבת תגובה

היו חברתיים! שתפו!