ללמוד לנגן בגיטרה יכול להיות כיף גדול עבור אנשים רבים, אך לעיתים כיף זה עלול להדחק ולהתעמם. ובכן, כאשר אנחנו מנסים לנגן שיר או שורה חדשה ואיננו מצליחים לבצע אותו אנו יכולים לחוות ייאוש. חשוב לדעת שהסוד על מנת להמשיך לנגן בגיטרה ולהצליח הוא להתאמן שוב ושוב. עם זאת, כיצד אפשר להצליח להתגבר על הקשיים ומשברים שעוברים במהלך לימוד זה ?

על מנת להתגבר רגעי משברי מוטיבציה, המאמר זה מרוכז מטיפים שימושיים כדי לעזור לשמור על קור רוח, לחזור ולהמשיך לנגן קטעים מוזיקליים בלי להתייאש ולהספיק.

4 טיפים שימושיים לשמירה על אנרגיות לקראת הלימוד

להלן, מספר טיפים שימושיים עבור כל אדם שחווה ייאוש וחוסר מוטיבציה במשך לימודי גיטרה:

 • כאשר אתם מתחילים ללמוד לנגן בגיטרה, חשובה לדעת ולהבין שפעולה זו עלולה לקחת זמן עד להצלחתה. כמו שאימוני ספורט קשים לוקחים זמן עד שרואים תוצאה בירידה במשקל או בחיטוב הגוף, גם לימודי גיטרה צריך זמן רב והרבה סבלנות. כמו בפעילות גופנית, יהיו ימים אשר תרגישו רעננים, בריאים ומוצלחים ויהיו ימים שתרגישו פחות טובים אשר יהיה לכם יותר קשה ללמוד שורה חדשה או שיר חדש. עם זאת, דווקא בימים הפחות מוצלחים, חשוב לא לוותר על לימוד ניגון גיטרה. גם נגינה של קטעים כבר מוכרים מחזיקים את הביטחון ומאפשרים לשמור על קור רוח ולהמשיך ללמוד לנגן.
  • ללמוד לנגן בגיטרה לא מחייב אתכם לתרגל שעות רבות על גבי שעות. כמובן שככל שתנגנו בכלי זה, אתם תדעו יותר תווים, יותר שירים לנגן אך על מנת לא להתייאש ולעזוב את הלימודים, מומלץ לבצע אתם באופן הדגרתי, לפי הקצב שלכם. לעיתים, תרגול קצר הוא זה שייתן ויעיל לכם דרייב כדי להמשיך ללמוד לנגן יום למחרת, וכן הלאה.
  • על מנת להגדיל את הסיכויים להצליח בלימוד גיטרה, מומלץ לעשות בצורה מסודרת. כלומר, חשוב לתרגם באופן עקבי ומסודר את הטכניקה בכללי ולא בהכרח שיר מסוים. הנכם לא חייבים לסיים לנגן שיר בצורה משולמת אלא חשוב להתמקד על לימוד טכניקה. כאשר אתם תדעו טוב את טכניקה זו, תכלו לנגן כל שיר שרק תרצו. הסדר המומלץ ביותר ללמוד לנגן בגיטרה, הוא ללמוד כיצד מעברים בין אקורדים, לשמור על מקצבים ולהתרגל על לקבלת גמישות באצבעות.
  • הגיטרה הינה כלי יפהפה שאפשרות לתלות על קיר כקישוט בסלון או בחדר שינה. נקודה זו חשובה כי כאשר שמים את הגיטרה במקום נגיש וגלוי, אנו זכרים יותר פעמים לנגן בה מאשר אם היא מוסתרת במקום אחר.

  כפי שאתם יכולים לקרוא, קיימים טיפים רבים על מנת לשמור על מוטיבציה ללמוד לנגן גיטרה. אלו רק חלק מהעצות, לכן ברגע של משבר תקראו שוב ושוב למה כדאי להמשיך לנגן בכלי זה בלי להתייאש, ולהצליח בגדול.

  בהצלחה !

ללמוד לנגן

עוד טיפים ומדריכים בשבילכם

לימודי גיטרה

לימוד גיטרה למתחילים

אז מה אתם עונים לאנשים ששואלים אתכם "באיזה כלי אתם מנגנים"? אם נמאס לכם לענות "אנחנו מנגנים על עצבים", סימן שכדאי לכם להתחיל ללמוד לנגן

קרא עוד »
לימוד גיטרה לילדים

לימוד גיטרה לילדים

במידה והילד שלכם מבקש ללמוד ולחוות שיעורי גיטרה, זה הזמן לחשוב על החלטה זו. לימוד גיטרה לילדים בעל יתרונות רבים, מעבר ללימודי המוסיקה ולימודי הגיטרה.

קרא עוד »

תגובות של תלמידים לגיטרה

כתיבת תגובה

היו חברתיים! שתפו!