אז מה אתם עונים לאנשים ששואלים אתכם "באיזה כלי אתם מנגנים"? אם נמאס לכם לענות "אנחנו מנגנים על עצבים", סימן שכדאי לכם להתחיל ללמוד לנגן בגיטרה. לימודי גיטרה למתחילים הם לימודים מהנים ומרתקים. רבים מאלה שהתחילו לנגן בגיטרה פשוט לא יכולים להפסיק. אז אם אתם רוצים להרשים את החבר'ה בנגינה בגיטרה ליד המדורה, אף פעם לא מאוחר להתחיל ללמוד.

מדוע כדאי להתחיל ללמוד לנגן בגיטרה?

לימודי גיטרה למתחילים יכולים להיות מהנים במיוחד. אלה כמה סיבות טובות להתחיל לנגן בגיטרה:

  • כלי נגיש לכולם – לימודי גיטרה קלים יחסית ללימודים על גבי כלי נגינה אחרים. הגיטרה נחשבת לכלי עממי ונפוץ.
  • כי זה בריא – הנגינה מגרה את מערכת העצבים ושומרת על הגוף והנפש. כך שגם אנשים מבוגרים אשר מתחילים לנגן, יכולים להרגיש טוב יותר.
  • אף פעם לא מאוחר ללמוד לנגן – לא רק ילדים לומדים לנגן, אלא גם מבוגרים. ואל דאגה, עדיין תצליחו לנגן היטב גם אם תתחילו בגיל 40.
  • כי זה משחרר ומרגיע – נגינה בגיטרה נחשבת לעיסוק מרגיע. כך שאם עבר עליכם יום רע, קחו גיטרה והתחילו לנגן.
  • מקימים להקה – מי יודע, אולי כשתתחילו לנגן בגיטרה, תאהבו את הכלי עד כדי כך שתרצו לכתוב שירים משלכם ולהקים להקה.

אפשרי להוריד את התמונה ללימוד האקורדים בגיטרה:

לימוד גיטרה למתחילים כל האקורדים המתחילים
לימוד גיטרה למתחילים כל האקורדים המתחילים

לומדים לנגן לבד

כאשר מדברים על לימודי גיטרה למתחילים, אחת השאלות הנפוצות שנשאלת היא איך מתחילים לנגן? ובכן, אחת הדרכים היא פשוט להתחיל לנגן באופן עצמאי. בשיטה זו אתם קופצים למים ומתחילים לנגן באופן עצמאי. תוכלו למצוא באינטרנט סרטוני וידאו וחומרים שונים המסבירים על תווי, טאבים והציוד שאתם צריכים כדי לנגן בגיטרה. העניין הוא שבמהלך הלימוד העצמי אינכם יכולים לקבל משוב ממורה מקצועי שיכוון אתכם לדרך הנכונה.

לנגן דרך קורס באינטרנט

ניתן למצוא קורסים בחינם או קורסים מעמיקים יותר אונליין בתשלום. במהלך הקורסים האלה, אתם יכולים ללמוד שלב אחר שלב. אם לא הבנתם משהו, תוכלו לחזור לשלב הקודם ולהבהיר את העניין בשנית. חשוב להבין שהלימוד דרך האינטרנט דורש משמעות עצמית לא קטנה, אם אתם רוצים להצליח לנגן כראוי.

לנגן על גיטרה עם מורה פרטי

אפשרת זו אולי יקרה מעט יותר מהאחרות, אך בסופו של דבר היא משתלמת. לימודי גיטרה למתחילים עם מורה פרטי פותחים עולם שלם של חוויות מרתקות. המורה הפרטי מתאים את קצב הלימוד לתלמיד ונותן לו פידבקים על השיעור. כמו כן, התלמיד מקבל מטלות לבית כדי שיוכל ללמוד לנגן כראוי.

אז מה החלטנו?

כל אחד בוחר בסופו של דבר את שיטת הלימוד המתאימה עבורו. אם אינכם בטוחים לגבי בחירת כלי הנגינה שלכם, מומלץ ללמוד לנגן דרך אתרי האינטרנט בחינם. אך אם התנסיתם בעבר בלימודי גיטרה או שניגנתם והפסקתם, כדאי לשקול את האפשרות ללמוד לנגן בגיטרה בתשלום או בעזרתו של מורה פרטי.

לימוד גיטרה למתחילים
לימוד גיטרה למתחילים

עוד טיפים ומדריכים בשבילכם

לימוד גיטרה לילדים

לימוד גיטרה לילדים

במידה והילד שלכם מבקש ללמוד ולחוות שיעורי גיטרה, זה הזמן לחשוב על החלטה זו. לימוד גיטרה לילדים בעל יתרונות רבים, מעבר ללימודי המוסיקה ולימודי הגיטרה.

קרא עוד »

תגובות של תלמידים לגיטרה

כתיבת תגובה

היו חברתיים! שתפו!